top of page

      Branko se narodil v Praze v roce 1974. S bicími se seznámil ve čtrnácti letech a o rok později začal navštěvovat ZUŠ na Praze 6. Odtud byl pro jeho mimořádný talent doporučen k profesorovi Miloši Veselému, který byl již v té době považován za špičku ve svém oboru. Po několika letech se dostává na konzervatoř Jaroslava Ježka. První vážná hudební spolupráce začala v šestnácti letech s alternativní kapelou Oswald Schneider, s kterou natočil svojí první desku s názvem: "Co na tom".  Další podle jeho slov "nejtvrdším" stylem, který kdy hrál byla kapela Penquin in Bondage, hrající hudbu ovlivněnou kapelou Living Colour.  Poté přišla krátká spolupráce této kapely s v té době vycházející hvězdou kapely Narvan, Mariem Feinbergem.  Se známou popovou zpěvačkou Alicí Springs, která se stala objevem roku 1995 Branko působil několik let.    

      Až nabídka zpěvačky Vesny Cáceres a kapely Anima Branka odklonila od rocku a popu  a akcentovala jeho talent na latinsko-americkou a afro-kubánskou hudbu. V té době již začíná spolupracovat s mnoha  jazzovými hudebníky, kde je třeba zmínit zpěvačku Evu Emingerovou, s kterou působí až dodnes.  Další důležitou etapou byla jazz-fusion kapela Free Steps, kde jako skladatel a kytarista působil Vlado Spasojevič. Blíže  k  r´n´b  a soulu zavítal s afroamerickou zpěvačkou Eki v projektu Night Dive.  Nedaleko od tohoto žánru byla  smooth-jazzová kapela Foley zpěváka Filipa Gondolána. 

      Velmi úspěšný byl latin-jazz projekt tria s pianistou Matějem Benkem a kontrabasistou Janem Greifonerem. Natočili spolu desku "Universality", která měla i velký úspěch v zahraničí, především v Japonsku. S tímto triem  během desetileté spolupráce doprovázeli známé jazzové zpěvačky:  Evu Emingerovou, Evu Svobodovou a legendární Janu Koubkovou.

       Poté začala několikaletá spolupráce s Elenou Sonenshine  & Jocose jazz, kde se seznámil s vibrafonistou Radkem Kramplem, s nímž hrával v jeho kapele Vibe Fantasy.

       V projektu "Pocta Edit Piaf" známé muzikálové zpěvačky Radky Fišarové působil s pianistou a aranžérem Vladimírem Strnadem a kontrabasistou Janem Greifonerem, s nimiž doprovázel a doprovází další zvučná jména, jako například známého swingového zpěváka Jana Smigmatora. Společně nahráli desku, kde učinkuje i otec slavné Amy Winehouse, Mitch Winehouse. 

        Poté přišla spolupráce se známou herečkou a zpěvačkou Danielou Šinkorovou a projektem 4band.

 Po určitou dobu také spolupracoval s významným českým jazzovým pianistou a skladatelem Emilem Viklickým.

        Přibližně kolem roku 2013 se potkal s pianistou, skladatelem Járou Bártou a společně s Janem Greifonerem založili Jára Bárta New trio. V roce 2016 Branka zaujala mladá zpěvačka Tereza Krippnerová a nabídl jí spolupráci s tímto triem a vznikla kapela Tereza Krippnerová & The Masters.

 Dále např. učinkoval a učinkuje:  Petra Vlková Band, Petr Kroutil Orchestra, Luboš Andršt Blues Band, Jarek Šimíček, Prime Time Voice, Barbora "Swinx" Řeháčková, Petr Binder, Vít Švec, Petra Barešová 

        

       V devadesátých letech Branko spolupracoval s firmou YAMAHA, pro kterou odehrál několik bubenických show, organizovaných Liborem Antošem a Zbyňkem Šemnickým. Zde se roku 1998 potkal i se slavným japonským bubeníkem Akirem Jimbou, který mu sám vysmekl poklonu. Roku 1997 učinkoval na Zildjian Day před legendárním bubeníkem Dennisem Chambersem. V současné době je Branko firemním hráčem značek - Mapex (bicí), Anatolian (činely), Pellwood (paličky)

       Současná pravidelná spolupráce: Eva Emingerová trio, Tereza Krippnerová & The Masters, Jára Bárta

 New Trio, Miro Ochotnický Band

       Branko také alternuje za své kolegy s interprety: Jan Smigmator & Swinging Trio, Elena Sonenshine & Jocose Jazz, Jana Koubková kvartet, Luboš Andršt Blues Band 

   

bottom of page